Afife'nin Dolabı  İade ve Değişim


 

1.İADE 

Satın alınan ürün, teslim tarihinden 14(ondört) gün içerisinde iade edilebilir. Ürünün iadesi yapılabilmesi için öncelikle "Hesabım" bölümünden iade talebi oluşturulmalı, sonrasında gönderilen faturaların eksiksiz olarak ürün ile birlikte Afife'nin Dolabı'na iletilmesi gerekmektedir. Faturası olmayan ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade edilecek ürünlerin alıcı tarafından kullanılmamış olması veya herhangi bir hasar görmemiş olması gerekmektedir. Hasarlı ürünlerin, aksesuar ve gözlük ürünlerinin iadesi kabul edilmemektedir. İade ve değişim sürecinde bütün kargo ücretleri alıcıya aittir, müşterilerimizin ekstra ücretlerle karşılaşmaması adına kargoları karşı ödemeli olarak göndermelidir. 200₺ ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz kampanyamızdan yararlanılan siparişlerde yapılacak ürün veya ürünlerin iadesinde iade edilecek ürünler sipariş tutarını 200₺ altına indiriyor ise kampanya iptal olur ve iade edilecek tutardan bir kargo ücreti kesilir. 

***Ürünün PTT Kargo ile gönderilmesi gerekmektedir. 
***Gönderilecek adres "Afife'nin Dolabı PTT Müşteri No= 103536246 "şeklinde olmalıdır.

***PTT Kargo şubesinden iade için kargo göndereceğiniz sırada herhangi bir ödeme yapmayınız ve ürünü karşı ödemeli olarak gönderiniz. Bu şekilde gönderimleriniz anlaşmalı fiyat üzerinden size yansıtılacaktır, ekstra bir ücret ödememeniz adına bu çok önemlidir.

 Kargo Afife'nin Dolabı'na ulaşıp kontrolü sağlandıktan sonra 7-14 gün içerisinde satın alınan kredi kartına (havale ile ödeme yapıldıysa o banka hesabına) geri ödemesi yapılır. Aracı ödeme kuruluşu(Sanal Pos) veya banka kaynaklı gecikmeler yaşanabilir. Taksit ile yapılan alışverişlerde iadeler banka tarafından taksit ile yansıtılır. 

 

2.DEĞİŞİM

Satın alınan ürün, satın alındığı tarihten 14(ondört) gün içerisinde değişim hakkına sahiptir. Ürünün değişimi yapılabilmesi için gönderilen faturaların eksiksiz olması, ürünün herhangi bir şekilde kullanılmamış ve hasar görmemiş olması gerekmektedir. Ürünü göndermeden önce web sitemizden değişim talebi oluşturmalısınız, sonrasında kargonuz bize ulaşıp, ürün kontrolü tamamlandıktan sonra  üye hesabınıza ürün bedeli kadar para puan yüklenerek tekrar alışveriş yapmanız sağlanır.Aynı ürünler için 2. defa değişim yapılmaz.

***Ürünün PTT Kargo ile gönderilmesi gerekmektedir. 
***Gönderilecek adres "Afife'nin Dolabı PTT Müşteri No= 103536246 "şeklinde olmalıdır.
***PTT  Kargo şubesinden iade için kargo göndereceğiniz sırada herhangi bir ödeme yapmayınız ve ürünü karşı ödemeli olarak gönderiniz. Bu şekilde gönderimleriniz anlaşmalı fiyat üzerinden size yansıtılacaktır, ekstra bir ücret ödememeniz adına bu çok önemlidir.
 

3.AYIPLI ÜRÜNLERİN DEĞİŞİM VE İADESİ

Afife'nin Dolabı , Müşteri’nin ayıplı ürünlere dair yasal haklarına ek olarak, aşağıdaki sözleşmesel hakkı sunmaktadır. Müşteri teslimat sırasında ürünün hatalı olduğunu düşünüyorsa, "Hesabım" bölümünden iade talebi oluşturmalı ve 0546 295 14 55  numaralı telefondan Afife'nin Dolabı'na ulaşarak ürün hatasına ilişkin iletişime geçmelidir. Müşteri ürünü, teslimat sırasında ürünle birlikte verilen fatura ile Afife'nin Dolabı’nın belirlediği kurye ile yukarıda belirtilen adrese iletmelidir. Afife'nin Dolabı iade edilen ürünü ayrıntılı şekilde inceleyerek makul bir zaman içinde e-posta yoluyla Müşteri’ye ürünü değiştirme veya geri ödeme hakkı (varsa) ile ilgili bir bildirim gönderecektir. Mutad uygulama olarak geri ödeme veya ürünü değiştirmeye ilişkin mümkün olan en kısa zamanda ve her halükarda, Afife'nin Dolabı'nın ayıplı ürünün değiştirilmesi veya geri ödemeye ilişkin Müşteri’nin hakkı olduğunu e-posta yoluyla Müşteri’ye bildirdiği tarihten itibaren 14 (on dört) iş günü içinde yapılmaktadır. Satılan ürünlerde Afife'nin Dolabı ndan kaynaklanan herhangi bir kusur, hasar olması durumunda iade sürecinde kargo ücreti Afife'nin Dolabı na aittir. İade istenmesi durumunda, ürün kontrol edildikten sonra ücret alıcının satın aldığı kredi kartına(havale ile alındıysa ödeme yapılan  banka hesabına) 14 (on dört) işgünü içerisinde ödenir. Bu hüküm yasal haklarınıza halel getirmeyecektir.